Vážený návštevník, toto je strojovo preložený článok. Vo svojom pôvodnom znení (česky) je plne zrozumiteľný a je podložený nezávislou vedeckou literatúrou. Strojový preklad však má ďaleko k dokonalosti a jeho čítanie vyžaduje veľkú dávku trpezlivosti a fantázie.

Drobečková navigace

Súčasné užívanie ženšenu a LESKLOKORKA (imunita)

Dobrý deň pán magister, ak by som Vás mohla obťažovať dotazom: zakúpila som si ženšen a lesklokôrovka, pomocou ktorých by som rada najmä posilnila svoj imunitný systém (problémy s bolesťou zuba a kĺbu, pľúcne chlamýdie, autoimunita, štítna žľaza atď.). Rada by som sa spýtala, či je lepšie najprv brať jednu rastlinku a až po doužívaní ďalšie, alebo či je lepšie a možné brať obe naraz? Rozdeliť si napríklad popíjanie ženšenu na ráno a lesklokôrovka navečer? Ďakujem veľmi pekne za odpoveď. LM

Dobrý deň.

Váš prípad je relatívne závažný. Začnem ako obvykle tým, že iba ošetrujúci lekár má právo rozhodovať o liečbe závažných ochorení. Skúste ale nájsť takého, ktorý rozumie aj lekárske botanike - vo Vašom prípade adaptogény a byliny rozhodne majú potenciál.

Nie je jasné, či Vaše problémy majú jedinú spoločnú príčinu. Tá by bola, ako správne hádate, pravdepodobne imunitný . Môže sa ale jednať aj o dva alebo tri zároveň sa objevivší problémy. Prípady ako ten Váš je ťažké komentovať, ale za lekárom som Vás už poslal, takže: Bolesti zubov nemusia s Vašimi ostatnými problémami súvisieť (alebo naopak, môžu byť ich príčinou). Ženšen Vám môže prospieť, ale pozor, ženšen nie je zázrak au niektorý bakteriálnych infekcii môže byť jeho účinok aj nežiaduce . Ale zase aby ste sa nebála, ženšen je bezpečnejšie ako väčšina iných liekov. Začnite skôr vyššími dávkami a keby sa stav nijako nezlepšoval, ženšen brať opäť prestaňte. Môže sa tiež stať, že bolesti kĺbov a autoimunita sa zlepší, ale zubné infekcie sa zhorší. Musíte sledovať svoj stav a reagovať na to, čo vypozorujete. Po týždni až dvoch týždňoch užívania ženšenu začnite is leskokôrka , opäť v trochu vyššom dávkovaní. Nemusíte sa báť tieto dva adaptogény užívať zároveň. Ženšen a leskokôrka lesklá sa vzájomne ovplyvňujú nám neznámym spôsobom. Niekedy môžu byť ich účinky aj synergické, tj. Sa môžu viac než sčítať. Môžu ale tiež byť úplne neúčinné - to závisí na tom, čo presne sa zdravím máte. Ženšen sa tradične pije okolo obeda, ale dá sa aj ráno alebo večer. Nezáleží príliš, ako si v priebehu dňa dávky rozvrhnete - u týchto adaptogénov je z hľadiska liečby chronických chorôb dôležitejšie celková týždenná dávka, než dávka hodinová či denné. Navyše vo Vašom prípade môže byť zaujímavý aj zázvor, cesnak, Echinacea a ďalšie liečivé rastliny. Preto by som tiež odporučil navštíviť bylináře / ku alebo centrum TČM .

Podobný otázka: Súčasné užívanie ženšenu a LESKLOKORKA (rakovina)

-boris-

| 2012 - 30.1.2018