Vážený návštevník, toto je strojovo preložený článok. Vo svojom pôvodnom znení (česky) je plne zrozumiteľný a je podložený nezávislou vedeckou literatúrou. Strojový preklad však má ďaleko k dokonalosti a jeho čítanie vyžaduje veľkú dávku trpezlivosti a fantázie.

Drobečková navigace

Kolísavý krvný tlak

Dobrý deň, vždy som mala veľmi nízky tlak, v poslednom roku som zaznamenala, že sa mi niekedy výrazne zvýši. Ide teda zrejme o kolísavý typ. Hľadala som informácie a narazila na vaše stránky. Rada by som sa poradila, či by ste mi užívanie ženšenového koreňu v tomto prípade odporučili. S pozdravom Libuše.

Dobrý deň, pani Libuše.

Bol mi preposlaný Váš dopyt. Zdá sa, že Váš kolísavý zvýšený krvný tlak nemusí patriť k tým najbežnejším typom hypertenzie. Plne sa na Vás preto vzťahuje to, čo som ohľadom potrebnosti osvieteného lekára pri používaní adaptogénov na liečbu vážnych indikáciou napísal v odpovedi inej tazatelce: Život s hypertenziou

Ďalšie mnou zodpovedané otázky môžete nájsť na stránke: Otázky čitateľov

Moje všeobecnejšej zhrnutie pôsobenia ženšenu pri hypertenzii nájdete tu: Ženšen spôsobuje rozšírenie ciev a zníženie krvného tlaku

Inak vo svojom dotaze na Váš kolísavý krvný tlak mi nepíšete dosť detailov k tomu, aby som Vám k Vášmu problému mohol povedať čokoľvek konkrétnejšieho. Jednu vec robíte zrejme správne: Pravidelne si meriate krvný tlak, pretože inak by ste nemohla vedieť, že sa Vám zvýši iba niekedy. To Vám dáva lepšiu šancu na vyliečenie, než býva u hypertenzie zvykom. Prajem Vám, aby ste svojho osvieteného lekára znalého liečivých prírodnín a adaptogénov našla a aby ste svoje zdravotné problémy zdarne prekonala.

S pozdravom
-boris-

| 30.1.2018