Vážený návštevník, toto je strojovo preložený článok. Vo svojom pôvodnom znení (česky) je plne zrozumiteľný a je podložený nezávislou vedeckou literatúrou. Strojový preklad však má ďaleko k dokonalosti a jeho čítanie vyžaduje veľkú dávku trpezlivosti a fantázie.

Drobečková navigace

Akútne objavovaných tinitus (pískanie v uchu)

Dobrý deň, so záujmom som si prečítal niekoľko vašich reakcií na tému tinitu . Ja sám riešim tinitus od 11/2011, kedy som sa s ním ráno prebudil. Od tej doby si na neho márne skúšam zvyknúť. Samozrejme som absolvoval hŕbu vyšetrenie - MR mozgu a krčnej chrbtice - tu na krčnej chrbtici nejaké problémy sú, ale údajne nič dramatického (prebehla rehabilitácia, chodím na masáže), ďalej trpím hypotyreoidizmus (asi tiež autoimunita), ale s týmto sa už liečim niekoľko rokov. Inak len zvýšená hladina triglyc. a to 1x (podľa lekárky dosť). Krvný obraz v poriadku a iné hodnoty nezvýšenú. Mám vraj trochu horší sluch, tlak v poriadku. Uf ani neviem či som na niečo nezabudol. Ale teraz k jadru pudla, chcel by som Vás požiadať, či nemáte pre mňa riešenie ... (čo taky čakať iného). Navštívil som aj liečiteľa, ten na mňa nič nepoznal, chodím na ušné kliniku, kde som ešte stále v štádiu vyšetrovania. Píska ma v pravom uchu, niekoľko dní je to lepšie, potom zase ... horšie. Myslím, že to je asi všetko, moja vďačnosť za akúkoľvek radu či pomoc pochopí len ten, komu tiež píska v ušiach. Vopred ďakujem a trpezlivo budem očakávať vašu odpoveď.

Dobrý deň.

K otázkam čitateľov sa dostávam bohužiaľ až teraz po semestri a je mi preto jasné, že z akútneho hľadiska prichádza moja odpoveď určite neskoro. Je mi to hrozne ľúto, pretože práve Vy ste napísal dotaz priamo vzorný, s jasnou špecifikáciou problémov a zdravotného stavu.

Na druhej strane, u adaptogénov, ktoré sa ukázali byť vynikajúcimi imunomodulačnými a neuroprotektivními lieky , ide o byliny s dlhodobým účinkom. Ak sa teda Váš stav od doby Vášho dotazu nezlepšil, adaptogény a najmä ženšen by ste rozhodne vyskúšať mal. To ste ostatne už možno sám vydedukoval z už publikovaných textov a otázok iných čitateľov, ktorí mali s liečbou adaptogény úspech:

Dávky vo Vašom prípade nemusia byť vysoké, stačí tak asi 2g denne k tomu, aby ste zistil, či dôjde k zlepšeniu Vášho tinitu, alebo nie.

-boris-

| 30.1.2018