Vážený návštevník, toto je strojovo preložený článok. Vo svojom pôvodnom znení (česky) je plne zrozumiteľný a je podložený nezávislou vedeckou literatúrou. Strojový preklad však má ďaleko k dokonalosti a jeho čítanie vyžaduje veľkú dávku trpezlivosti a fantázie.

Drobečková navigace

Infekčná mononukleóza sa záhadnými chronickými následky

Dobrý deň, môj 25 ročný syn dostal pred piatimi rokmi od jednej slečny mononukleózu, kvasinky, bradavice (kondylómy) a následne po polroku na to virózu, po ktorej mu zostali už štvrtým rokom teploty a to tak, že v noci je normálne, ráno ako vstane taky, ale keď má akúkoľvek aj malú záťaž, tak mu podľa záťaže stúpa teplota na 37,8 a keď si ľahne, tak ide teplota zase do polhodiny bane potrebné na 37 - 37,2, a tak to je už štyri roky deň čo deň bez zmeny. Teplý je skôr na hruďou a pod pažami, ruky a nohy sú chladnejšie. K tomu má problémy ako ľudia s únavovým syndrómom (krčné uzliny zdurené, veľká únava, náhla horúčosť tela až zvedenie na hruďou). Asi tak tri roky späť ho boleli asi tri dni semenníky a potom postupne zisťoval, že nemôže mať sex, pretože to vôbec nejde a zrejme to bude mať aj spojitosť s tým jeho zdravotným stavom, ale teraz ako by sa to všetko malo liečiť? Lekári jednoducho nevie, každý odborný lekár záverom povedal, že jeho profesia nenašiel nič, čo by vysvetľovalo jeho problémy. Samozrejme že nepracuje, pretože v teplotách 38 sa to nedá, je stále ako by mal chrípku bez konca. Moc Vás prosím o radu, budem rada, keď mi napíšete.

Ďakujem JS

Dobrý deň.

Bohužiaľ sa v dôsledku enormného pracovného vyťaženia k otázkam čitateľov vrátane Vášho dostávam až teraz po semestri. Je mi to ľúto. Možno som si toho na seba zobral viac, ako dokážem zvládnuť. Avšak sa u Vášho syna ide o stav chronický, takže na neho i s oneskorením skúsim podľa svojho najlepšieho svedomia odpovedať a dúfam, že moja odpoveď nepríde celkom neskoro.

infekčná mononukleóza

Takže keď to vezmem od začiatku, tak áno, genitálne bradavice, kvasinky, tak to už sa slečnami chodí. A infekčná mononukleóza je infekčné ochorenie spôsobené vírusom, ktorý skôr alebo neskôr dostane prakticky každý. Vírus Eppstein-Barrovej kedysi pred mnohými tisícročiami zrejme spôsoboval smrtiaci vírusovú leukémiu. Tento vírus sa postupne naučil nás nezabíjať a väčšina z nás si infekciu vírusom Eppstein-Barrovej už ani nevšimne - je úplne bez príznakov. Tento vírus ale nedošiel ešte do fázy plnej integrácie do nášho genómu, takže jeho evolučnú záujmy sú stále trochu iné ako tie naše - preto tie akoby chrípky , teploty au ľudí s vrodeným postihnutím imunitného systému aj rôzne roztodivné nádory. Aj zdroj tak zlý ako Wikipédie nám prezradí ich mená: Hodgkinova choroba, Burkittov lymfóm, nádory nosnej dutiny, lymfómy v mozgu ... Môj vzťah k vírusu Eppstein-Barrovej je rozhodne veľmi negatívne.

zvýšená teplota

Viete že som z termoregulácie robil na Karlovca pod vedením RNDr. Jana Moravce diplomovku? Práve tie termoregulačné neuróny v hypotalame som meral, veľa potkanov som kvôli tomu pozabíjal. (Ich životy ale možno nevyšli úplne navnivoč, pretože ich telá potom z mrazáku jedol had jedného zo zoológov sídliacich v budove Viničné 7.)

Regulácia telesné teploty prebieha automaticky z hypotalamu a termosenzitívny neuróny hypotalamu zase vyhovujú povelom imunitného systému, horúčku spôsobuje najmä imunitný hormón interleukín-1. Hypotalamus má tiež zachovanú schopnosť registrovať priamo bakteriálne lipopolysacharid, ale to nebude Váš prípad. U Vášho pacienta sa jedná buď o to, že zblbla lymfocyty nazdařbůh vypúšťajú interleukín do obehu, alebo má práve onen lymfóm v mozgu, prípadne priamo v hypotalame. Viac povedať nemôžem, pretože do odbore lymfómov som sa zatiaľ príliš nepozeral. Že lekári nič nevedia zistiť, to tak už u týchto imunitných svinstev býva.

Čo je Vášmu synovi

Metódou vedeckého jasnovidectvo (či v ňom bude mať prsty Apollón alebo Hermés je otázka pre Zdeňka Kratochvíla, nášho duchovného vodcu sídliaceho opäť kde inde ako vo Viničné 7, dve poschodia pod bývalou pracovňou Alberta Einsteina) som došiel k záveru, že Váš syn patrí k tomu malému počtu ľudí, ktorí z dôvodu vrodenej imunitný ... nechcem povedať imunitnej nedostatočnosti, pretože vírus Eppstein-Barrovej je fakt neférový patogén, ktorý robí bordel v jadre bielych krviniek, má maniere ako biologická zbraň, hoci sa už naučil nezabíjať ... počkajte , on ho to zase niekto v nejakej podzemnej laboratóriu Douce: -) ... alebo už doučil? ... nie je to nič ťažké, všakže ... proste imunitný systém Vášho syna sa chová starobylým spôsobom a nenaučil sa riadne komunikovať s hovädom typu vírusu Eppstein-Barrovej a upratovať po ňom imunitný neporiadok. Možno sa jedná aj o nejakú mutovanú verzii mononukleózy. Tiež ste nijako nešpecifikovala onú ​​virózu po polroku. Som si ale prakticky istý, že príčinou problémov Vášho syna je jeho nepodarený vzťah s infekčnou mononukleózou. Bolo by možno pre neho bývalo lepšie, keby ju bol dostal ešte ako dieťa ...

Bielym krvinkám Vášho pacienta proste ruplo v debne a sú na pokraji zošaleniu. Domnievam sa tiež, že vírus Eppstein-Barrovej v tele Vášho pacienta nie je zlikvidovaný ... čo myslím, to je prakticky istota, pretože ten prežíva aj u asymptomatických pacientov, teda nás všetkých ostatných ... Jednoducho biele krvinky Vášho syna ho nevedia držať úplne pod kontrolou.

Asi Vám nijako nepomôžem

Bohužiaľ je to veľmi zlá situácia, ktorá má malú šancu sa sama zlepšiť a asi sa bude skôr len zhoršovať. Hrozne by som sa smial, keby sa v čase od zapísaní Vášho dotazu do mojej odpovede pacient uzdravil, ale tak tomu nebude. Je veľmi málo spôsobov ako na správanie imunitného systému Vášho pacienta niečo zmeniť. Jediná pozitívna správa je tá, že doteraz nezomrel na lymfóm. To znamená, že jeho prípad nie je úplne stratený. Skúsim Vám dať nejaké návrhy ako čo skúsiť, ale sú to len také výstrely naslepo, výsledok bude skôr negatívny:

1. Neobvyklá bylinná terapia.

Cieľom tejto terapie je niečo zmeniť, skúsiť ten vírus trochu pritlačiť k zemi aby ho zdá sa nie úplne neschopný imunitný systém Vášho syna mohol vykázať do obvyklých medzí. Je to napoly taký výstrel z brokovnice - použitie mnohých bylín zároveň či sa niektorá proti chorobe neujme - a napoly také chemické buchnutie do debny, asi ako vo filme Návštevy. Teda nič úžasného, ​​ale pre Vášho syna to znamená dočasne totálny revolúciu v jedálničku.

Skúsime denne povedzme čaj z 3g čučoriedkových listov (vaccinii myrtilli folium), ďalej denne zjesť 20g čerstvého cesnaku s trochou smotany, 10g čerstvého mladého strúhaného zázvoru (Zingiber officinale, odvar alebo čerstvý zázvor s mäsom, s pečeňou alebo tak), k tomu denne 5g ženšenu a zároveň brať lesklokôrovka lesklú , nešetriť, sú to účinné protivírusové byliny. S jedlom pridáme aj kurkumu , opäť v dosť vysokej dávke (gramy). Jedlo sa bude "dochucovať" protivírusovým korením: Oregano , rozmarín , koriander , fenikel . Všetko v gramových množstvách. Nepodceňovať, sú to jedny z najsilnejších protivírusových rastlín vôbec. Kurkuma je hlavnou zložkou tzv. Kari korenie, ktoré je tiež veľmi vhodné. Šaláty sa budú pripravovať s panenským olivovým (olivám oleum virginal) alebo pupalkovým (oenotherae biennis oleum) olejom. Protivírusové účinky má aj aloa pravá a ďalšie druhy aloe.

Ženšen je imunomodulačné adaptogén so silným ďalším účinkom proti sexuálnej dysfunkcii , leskokôrka je vysoko účinné protirakovinové agens , zatiaľ všetko dobre známe veci. To budeme brať dva týždne. Po tejto dobe začneme postupne deň po dni pridávať ďalšie byliny. Protivírusové hluchavkovité (za tip vzdávam vďaka Dr Duke ): Čistec lekársky (bukvica lekárska), Burin srdcovník , šišiak bajkalský , yzop lekársky , Čiernohlávok všeobecný , všetko asi vňate, všetko asi tak po 2g, lúhovať krátko. Ďalej čakanku obyčajnú (koreň) a echinaceu (kvitnúca vňať alebo kvet), môže byť aj ľubovník bodkovaný , opäť všetko 2g, strieľame z brokovnice. Proste musíte vtrhnú do najbližšieho dobrého bylinkového obchodíku a vybieliť im to tam. Ďalej řemdihák plstnatý (mačací pazúr), bruselskej byrokratov už snáď národy čoskoro poženú vidlami, takže toho že je řemdihák v EÚ nezmyselne zakázaný si už nevšímajte.

Ďalej priberieme dračia krv . Teraz závisí na Vás kam až to poženiete. V rozširovanie kokteilu môžete pokračovať: medovka lekárska , pokojne aj 4g denne, zavinutka citrónová , zbehovec plazivý a kozinec blanitý . Ďalej je z protivírusových bylín k dispozícii jalovec , líčidlo jedlé , zimolez a zlatovka previsnutá (zlatý dážď). Z tých posledne menovaných nie viac ako 2g denne, nechajte si poradiť v obchodíku s bylinami alebo chcite drogu u lekárnika, ktorý má stále svoju česť a lieky aj sám pripravuje.

Pre ešte silnejší účinok pripravujte byliny nasledovne: Zmes všetkého čo zoženiete nadrobno posekajte a nechajte najskôr pol hodiny lúhovať vo vlažnej vode (asi 200ml), vypiť. Potom lúhovať ešte raz vo vlažnej vode s pridaním panáka alkoholu - alkohol lepšie extrahuje nepolárne látky, vypiť. Nakoniec lúhovať vo vriacej vode a vzniknutý čaj tiež vypiť. Túto metódu k príprave protivírusových bylín odporúča Dr. Duke, ktorý tvrdí, že počiatočným lúhovaním vo vlažnej vode a alkoholu sa zabráni strate prchavých protivírusových látok.

Vami podľa dostupnosti urobenú zmes užívajte v rovnakom dávkovaní tak asi 2 mesiace. Ak sa do tejto doby choroba nijako nezlepší, budete vedieť, že pokus o liečbu zrejme neuspel. Ak by sa ale symptómy zlepšili, potom je na Vác pokusom a omylom zistil, ktoré byliny vám robia najlepšie. Pri veľkom šťastí môže dokonca dôjsť k trvalej úprave stavu. Nemusím snáď ani dodávať, že liečbu konkrétnych ochorení musí riadiť MUDr. lekár, ktorý jediný má u nás právo na terapeutický omyl.

2. Liečba špinou dedinského charakteru.

Ak žijete v meste, mal by Váš syn na dobu liečby (pokuse o liečbu) tzv. Zmeniť vzduch: Odsťahovať sa do malomestského alebo dedinského prostredia, napríklad k príbuzným, a tam sa venovať ľahké poľnohospodárskej práci len do takej miery, aby sa jeho teplota príliš nezvyšovala. Ideálne je ošetrovanie hospodárskych zvierat, hnojenie atď., Večer skoro spať.

Dukeovská poznámka: Za byliny sa ušetrí a ich účinok sa zosilní, ak sa aspoň niektoré z nich pacient naučí sám poznávať a sám si ich bude zbierať a pripravovať. To prichádza do úvahy u čučoriedkových listov, cesnaku, u nás rastúcich druhov korenia a zhruba polovice ďalších spomínaných bylín.

3. Prevádzkareň Tradičné čínskej medicíny

Ak vyššie uvedené metódy zlyhajú - a ony asi bohužiaľ zlyhajú - je tu ešte ďalší návrh: Navštívte centrum TČM . Rovnako ako ja Vám tu nazdařbůh bijem nezmyselné zmesi protivírusových bylín, rovnako ako MUDr. lekári sa v tom trepú a nevedia choroba Vášho syna ani diagnostikovať, nieto ešte liečiť, aj TČM lekári majú svoje čarodejnícke praktiky a ingrediencie a určite Vám vyhotoví svoj vlastný nezmyselný zoznam liečiv, ktorý možno zaberie. TČM - to nie sú len byliny, ale aj lektvary z hadích koží, medvedej žlči, dážďoviek, švábov, pijavek, o tigrích kostiach a rohoch nosorožcov nehovoriac. Nebuďte tiež prekvapená, keby sa vo Vám predpísanej zmesi bylín z TČM centra objavil netopierie trus (excrementum pteropi) alebo na infekciu uhynuté húsenice priadky morušovej (Bombyx batrycatus) ...

Tak to vidíte, ja ešte nie som ten najhorší. Nemusím Vám určite hovoriť, že ako nelekárov mám v liečbe chorôb, či už vírusových, či iných, hlas iba poradný a liečba musí prebiehať pod vedením MUDr. lekára - najlepšie zdatného imunológa, ktorý bude mať pochopenie pre liečbu dedinskú špinou. Prajem veľa zdaru.

-boris-

| 1.11.2018