Vážený návštevník, toto je strojovo preložený článok. Vo svojom pôvodnom znení (česky) je plne zrozumiteľný a je podložený nezávislou vedeckou literatúrou. Strojový preklad však má ďaleko k dokonalosti a jeho čítanie vyžaduje veľkú dávku trpezlivosti a fantázie.

Drobečková navigace

Ženšenový koreňové vlásky Dr Popova

Zdravím, kúpil som si ženšen Panax ginseng v podobe malých sušených koreňov od firmy dr. Popov. Aký máte názor na túto firmu? A ešte jedna otázka, či sa vylúhovaný ženšen môže použiť viackrát? Ďakujem.

Na firmu Dr. Popov nemám žiadny názor, neprišiel som s nimi do kontaktu. Pokiaľ s nimi máte dobré, alebo naopak, zlé skúsenosti, radi ich tu zverejníme. Malé sušené korene snáď môžu byť koreňové vlásky ženšenu. Jedná sa o najlacnejší zo všetkých druhov ženšenového tovaru a v TČM sa považujú za viac "jin" ako bežný 6-ročný alebo 3-ročný ženšen.

A nakoniec, odpoveď na otázku, či sa vylúhovaný ženšen môže použiť viackrát , závisí na tom, či bol ten ženšen vylúhovaný dokonale, alebo nie. Ak nebol dokonale vylúhované, možno ho bez všetkého zaliať ešte raz alebo dvakrát. Ak bol dokonale vylúhované, potom sa môžete rozhodnúť medzi tým, či vylúhované pokrutiny vyhodíte, alebo zjete. Nie sú príliš chutné, takže nič sa nestane, ak ich vyhodíte. Ja je niekedy ním, pretože verím tomu, že tráviaci sústava je navyše schopná zo ženšenových výliskov vyextrahovať ešte zaujímavé a pre imunitu prospešné polysacharidy. Ženšenový pokrutiny ostatne ako surovinu aj výrobcovia niektorých ženšenových prípravkov propagovaných proti chrípke .

S pozdravom,
-boris-

| 30.1.2018