Vážený návštevník, toto je strojovo preložený článok. Vo svojom pôvodnom znení (česky) je plne zrozumiteľný a je podložený nezávislou vedeckou literatúrou. Strojový preklad však má ďaleko k dokonalosti a jeho čítanie vyžaduje veľkú dávku trpezlivosti a fantázie.

Drobečková navigace

Užívanie a dávkovanie húb u rakoviny

Dobrý deň,

už raz som Vás kontaktovala a Vaša odpoveď naozaj pomohla, teraz by som, ale potrebovala ešte jednu radu, dúfam, že sa na mňa nehneváte, som za Vašej ochotu veľmi vďačná. Vtedy som sa pýtala na možnosti liečby mojej babičky pomocou LESKLOKORKA lesklé, odpovedal ste mi takto: Rakovina pečene u staršej pacientky - potenciál liečby leskokôrka a liečivými hubami .

Medzitým sme túto hubu objednali od inej firmy, detaily o nej zašlem v prílohe. Babička jej užívala 2 kapsule ráno a 2 kapsule večer a ešte užívala mycoimun kde sú aj ďalšie huby zo začiatku 3x denne a neskôr už len 1x denne, teraz už nám leskokôrka dochádza a my by sme radšej prešli na tú Vami odporúčanou firmu Taiwan TCM , píšete, že je to vhodné užívať v dávkovaní 3000-5000mg denne, ale my sme tak úplne neporozumeli tomu, či keď je ten plodnicový extrakt 5x koncentrovaný či to máme nejako vydeliť piatich, alebo či máme počítať mg už toho koncentrátu. Viem, že to znie asi hlúpo, ale nemohol by ste nám prosím povedať koľko presne kapsúl denne a koľko presne toho extraktu brať? My by sme potom podľa toho vedeli koľko toho máme objednať trebárs na mesiac, veľmi by nám to pomohlo, babičke totiž už huba dochádza, zostáva jej dávka na sedem dní a my by sme chceli stihnúť objednať tento preparát tak, aby ho rovno nadviazala na ten predchádzajúca a hlavne by sme nechceli urobiť chybu v dávkovaní. Inak Vám musím dať za pravdu, že onkológovia naozaj účinky tejto huby absolútne prehliada, dokonca nám pán doktor tvrdil, že huby sú škodlivé nech babička nič také neberie. Napadlo ma ešte zaslať v prílohe najnovšiu správu zo sona pečene, či Vám to potrebné poskytne nejaké informácie podľa, ktorých by ste to dávkovanie upravil. Je pravda, že 15. novembra bol ten najväčší útvar veľký cca 1cm a teraz je veľký už 4cm čo je pomerne rýchle, na druhú stranu sme radi, že sa nádor zatiaľ držia len na pečeni a nerozrůstá sa ďalej. Neviem či tieto informácie sú pre Vás dôležité pri určení dávky, ale snažila som sa poskytnúť čo možno najviac informácií.

Naozaj Vám veľmi ďakujem
S prianím krásneho dňa Jana N.

Dobrý deň.

Chcel by som sa ospravedlniť za to, že som nemal čas Vám odpovedať načas. Je mi tiež jasné, akým smerom sa asi uberal osud Vašej pacientky. Túto odpoveď píšem podľa hesla lepšie neskoro ako nikdy. Dúfam, že keď nič iné, bude pre Vás aspoň psychickým povzbudením a uistením, že Vaša voľba doplňujúce liečby protirakovinovými hubami bola správna.

dávkovanie húb

Keď budem úplne úprimný, dávkovanie húb nie je jasné. Neplatí tam totiž celkom závislosť účinku na dávke. Aj pomerne malá dávka LESKLOKORKA lesklé , trúdnikovec pestré a ďalších liečivých húb má značný potenciál stimulovať imunitný systém k ničeniu rakovinových buniek - tak sa aspon ich účinok z väčšej časti vysvetľuje. Ak sa dávky zvýšia, zvýši sa aj účinok, ale nie úmerne dávke. Preto sa napríklad u LESKLOKORKA lesklé odporúča 3000-5000mg koncentrátu denne u pacientov s diagnostikovaným zhubným nádorom, čo predstavuje oveľa väčšiu dávku ako 3000-5000mg (nekoncetrovaného) plodnicového prášku denne, odporúčaného u doteraz zdravých ľudí so zvýšeným rizikom rakoviny. (Zvýšeným rizikom sa myslí napr. Nádor s vysokou dedičnosťou v blízkej rodine, chemická či radiačná záťaž z prostredia atď.)

Liečebné a preventívne dávkovanie LESKLOKORKA popisujem tiež tu .

Rozhodnutie liečiť rakovinu pečene leskokôrka bolo správne

Pokiaľ Váš lekár hovorí, že huby sú škodlivé a "nech babička nič také neberie", musel by svoje tvrdenie nejakým spôsobom kvalifikovať. Teda presnejšie povedať o akých konkrétnych hubách hovorí a prečo a v akých dávkach sú podľa neho škodlivé. Tvrdenie o škodlivosti je rozhodne neplatné u LESKLOKORKA lesklé, či už sa jedná o rozomleté plodnice, koncentrát, alebo nejakú inú časť lesklokôrovky. Leskokôrka patrí medzi adaptogény a je 100% preukázané, že žiadne nežiaduce účinky nemá. Keby ten lekár stál v diskusii so mnou tvárou v tvár, to by ste videla ako by utekal. S tvrdením daného lekára by tiež nesúhlasil značný počet pacientov, ktorí sa vďaka lesklokorce a ďalším protirakovinovým hubám zaradili do štatistiky tých, ktorí absolvujú po nádorovom ochorení úplnej zotavenie.

S pozdravom,
-boris-

| 30.1.2018