Vážený návštevník, toto je strojovo preložený článok. Vo svojom pôvodnom znení (česky) je plne zrozumiteľný a je podložený nezávislou vedeckou literatúrou. Strojový preklad však má ďaleko k dokonalosti a jeho čítanie vyžaduje veľkú dávku trpezlivosti a fantázie.

Drobečková navigace

Alternatívne liečby rakoviny

Niektoré adaptogény a huby sú účinné a podceňované podporné prostriedky vhodné pri liečbe rakoviny a ich propagáciu sa na webe adaptogeny.cz venujem. Okrem toho ale existujú prostriedky neúčinné, ale propagované. V medicíne sa tieto neúčinné metódy viac-menej kryjú s významom slova "alternatívne".

Úvodom: Neexistuje žiadny jednoduchý liek proti rakovine

Sú dva hlavné dôvody prečo je rakovina tak ťažko liečiteľná :

  1. Rakovinové bunky sa takmer nijako nelíši od normálnych buniek - až na to, že sa nekontrolovane delia.
  2. V priebehu života v našom tele vznikajú a sú ničené desiatky nádorov. Keď už dôjde k makroskopické malignity, znamená to že náš imunitný systém už svoju najlepšiu šancu na zničenie rakoviny prepásol.

Z týchto dôvodov žiadny spoľahlivý liek proti rakovine neexistuje. Ani radikálnej chirurgie, ani cytostatiká, ani radiácie, ani imunostimulačné huby, ani iné adaptogény rakovinu spoľahlivo nevylieči. Zúfalstvo pacientov využívajú ľudia ponúkajúca neúčinné pseudovedecké metódy.

Prehľad alternatívnych metód:

Pseudovedeckých systémov liečby a prevencie rakoviny je viac a je to len prirodzené: V historickom období, kedy má veda konečne monopol na pravdu musia aj šarlatáni a tí, čo kedysi upaľovali Giordana Bruna, obliekať vedecký rúcho. Ja sa preto nad ich existenciou nechcem príliš pohoršovať, takže len v krátkosti:

Na záver liečebný systém nie pseudovedecké, ale úplne nevedecký:

Ospravedlňujeme sa, ale tento článok nie je zatiaľ dokončený. Súčasná, rozpracovaná verzia nevyjadruje jeho konečnú podobu.