Vážený návštevník, toto je strojovo preložený článok. Vo svojom pôvodnom znení (česky) je plne zrozumiteľný a je podložený nezávislou vedeckou literatúrou. Strojový preklad však má ďaleko k dokonalosti a jeho čítanie vyžaduje veľkú dávku trpezlivosti a fantázie.

Drobečková navigace

Protirakovinový TČM

TČM je systém ktorý nie je pseudovedecké, ale priamo nevedecký. TČM sa vo svojej teórii aktívne drží taoizmu, takže jej európskym ekvivalentom nie je vedecká medicína, ale sviatosť pomazania chorých. Pragmaticky má ale TČM obrovské klinické skúsenosti a znalosti prírodných liečiv, takže napríklad na Taiwane je rovnako populárny ako vedecká medicína a najlepší lekári tam majú titul ako MUDr., Tak TČM.

Aby som na tejto stránke teda poskytol aj nejaké naozaj účinné nevedecké recepty proti rakovine , obraciam sa na štúdiu Lai2012ppc , ktorá zostavila prehľad desiatich TČM kombináciou proti rakovine (konkrétne proti rakovine prsníka , ale ich platnosť bude všeobecnejší) najčastejšie predpisovaných na Taiwane. Z nich tri najčastejšie sú:

  1. ťia-wei-Siao-Yao-san
  2. Siang-ša-Liou-Džun-dz-tang
  3. Kuei-pi-tang

Kombinácia č. 1 pozostáva z koreňa děhel čínskeho (Angelica sinensis) , metro atrakylisu velkoúborného (Atractylodes macrocephala), koreňa pivónie čínskej (Paeonia lactiflora), koreňa prerastlík čínskeho (Bupleurum chinensis / scorzonerifolium), sklerótia pornatka kokosovej (Pori Cocos), metro sladkého drievka čínske (Glycyrrhiza uralensis), kôry koreňa pivonky krovité (Paeonia suffruticosa), zrelých plodov gardénie jazmínové (Gardenia jasminoides), metro zázvoru pravého (Zingiber officinale) a vňate mäty čínskej (Mentha haplocalyx) v pomere 4: 4: 4: 4: 4 : 2: 2.5: 2.5: 4: 2.

Kombinácia č. 2: Jej hlavnou zložkou je Vladimiria a kardamóm (Amomum)

Kombinácia č. 3: Jej hlavnou zložkou je ženšen (Panax) a longan (presnejšie long Yuen, Longanum).

Ospravedlňujeme sa, ale tento článok nie je zatiaľ dokončený. Súčasná, rozpracovaná verzia nevyjadruje jeho konečnú podobu.