Vážený návštevník, toto je strojovo preložený článok. Vo svojom pôvodnom znení (česky) je plne zrozumiteľný a je podložený nezávislou vedeckou literatúrou. Strojový preklad však má ďaleko k dokonalosti a jeho čítanie vyžaduje veľkú dávku trpezlivosti a fantázie.

Drobečková navigace

Znížená funkcia štítnej žľazy u rakoviny prsníka

Dobrý deň, pred pol rokom mi diagnostikovali rakovinu prsníka , mám po chemoterapii aj rádioterapii. Mám alergiu na pele a zníženú funkciu štítnej žľazy. Som presvedčená, že oslabenie imunity u mňa vyvolalo toto závažné ochorenie. Liek na štítnu žľazu som bez vedomia lekára vysadila v apríli, a na alergiu lieky neberiem, pretože nelieči príčinu. Na posilnenie imunity nejaké potravinové doplnky už užívam. S užívaním ženšenu nemám žiadne skúsenosti, preto Vás prosím o radu ako s použitím začať. S pozdravom Marie.

Vážená pani Márie,

pre prípady ako je Váš, sú zvlášť vhodné liečivé huby , ktoré sú proti rakovine naozaj účinné: zvyšujú dobu prežitia a znižujú pravdepodobnosť recidívy. Sú to najmä drevokazné huby: Leskokôrka lesklá ( Ganoderma lucidum ) a trúdnikovec pestrá (Trametes, nebolo Coriolus versicolor) .

Najlepšie je užívať práškový koncentrát (Forte). Je to koncentrát účinných látok, ktorý je tak silnejší než obyčajný práškový extrakt. Vo Vašom prípade by som odporučil užívať koncentrát od oboch v množstve 3x denne 2-3 kapsule LESKLOKORKA + 2-3 kapsule trúdnikovec. Obe huby (leskokôrka i trúdnikovec) sú inak neškodné, možno ich bezpečne užívať aj vo väčšom množstve, ale väčšie dávky neposkytujú proporcionálne Osohom.

Pokiaľ ide o ženšen , ten u onkologických pacientov skrýva značný zdravotný prospech a rozhodne by som Vám ho tiež odporučil objednať, najlepšie kvalitné 6-ročný ženšen , a užívať spoločne s kustovnice čínskou (goji) . Nepoznám presne Vašu zdravotnej situácii, takže neviem presne čo u Vás je a nie je k zachraňovanie, ale každopádne ženšen znásobí schopnosť Vášho tela regenerovať imunitný systém a napraviť škody po chemoterapii a rádioterapii . Odporúčané dávkovanie u ženšenu pre Váš prípad je 4-10 gramov denne (2-5 plátkov ženšenu Liang) formou odvaru , koľko znesiete.

Ženšen má aj určité protirakovinové účinky , tie sa však nedostavujú vždy a sú málo preskúmané. Tým kladivom, ktoré u mnohých rakovín znižuje tendenciu k nepriaznivému vývoju sú hlavne tie huby.

Dávam Vám tiež k dispozícii odkaz na moje vysvetlenie rozdielu v koncentrácii lesklokôrovky (jedná sa o odpoveď jednej lekárke, ktorá sa o lesklokôrovka zaujíma ).

S pozdravom,
-boris-

| 1.11.2018