Vážený návštevník, toto je strojovo preložený článok. Vo svojom pôvodnom znení (česky) je plne zrozumiteľný a je podložený nezávislou vedeckou literatúrou. Strojový preklad však má ďaleko k dokonalosti a jeho čítanie vyžaduje veľkú dávku trpezlivosti a fantázie.

Drobečková navigace

Kúpený extrakt ženšenu

Dobrý deň, po prečítaní vašich stránok lepšie rozumiem účinkom a podstate ženšenu. Začala som užívať ženšen pred pár týždňami, ale užívam kúpený extrakt, určite nebude tak kvalitné ako koreň ženšenu, ale po vašich skúsenostiach, som sa chcela spýtať či s týmto výrobkom máte skúsenosť ?: Panax ginseng extractum CA Meyer, Pine Brand, Song Shu Pai , 6-ročný červený koreň ženšenu, ktorý hovorí, že obsahuje 2000mg panax ginseng v 10ml. Vopred ďakujem za odpoveď a take za vaše stránky. Markéta

Dobrý deň, pani Markéta

U podstaty ženšenu je najdôležitejšie si uvedomiť že nie je mystická, ale chemická. U účinkov to, že za ich objav vďačíme lekárom TČM, ktorí jediní sa cítia sebaisto pri jeho predpisovaní. Ja k ženšenu pristupujem z pozície vedy v stopách I. Brechmana, tvorca termínu adaptogén . Od jeho čias boli o ženšenu napísané tisíce vedeckých prác, viac ako o akejkoľvek inej rastline. Bolo by žiaduce tieto výsledky obsiahnuť a jednotne prezentovať, o čo sa postupne snažím. Ku konkrétnym indikáciám a dávkovanie ženšenu sa vyjadrujem iba ako poučený laik vedome využívajúce skutočnosti, že ženšen je úplne neškodný.

Pokiaľ ide o Vami zakúpený výrobok, skúsenosť s ním nemám. Jeho kvalitu posúdiť nemôžem, to by som musel hádať. Ak budeme predpokladať že Informácie "2g ženšenu na 10ml extraktu" je pravdivá a skutočne sa jedná o 6-ročný červený ženšen, stále ešte existujú ohľadom použitého materiálu ďalšie stupne voľnosti ktoré nepoznáme. V každom prípade by to bol relatívne slabý extrakt, tak asi 1: 5 hmotnostne. K dlhodobému posilnenie organizmu ho musíte denne užívať 10ml alebo viac. Výroba slabého ženšenového extraktu 1: 5 je v silách kohokoľvek kto vlastní ženšenový koreň, jemný lieh, kvalitnú vodu a zavářecí fľašu - môžete si ho vyrobiť aj Vy sama podľa návodu: návod na výrobu ženšenový tinktúry .

-boris

| 30.1.2018