Vážený návštevník, toto je strojovo preložený článok. Vo svojom pôvodnom znení (česky) je plne zrozumiteľný a je podložený nezávislou vedeckou literatúrou. Strojový preklad však má ďaleko k dokonalosti a jeho čítanie vyžaduje veľkú dávku trpezlivosti a fantázie.

Drobečková navigace

Lycium polysacharidy (LP)

Proteoglykanové polysacharidy kustovnice (Lycium polysacharidy, LP) sú unikátne skupinou obsahových látok kustovnice . Tieto polysacharidy sa líšia od bežných zásobných polysacharidov rastlín ako je škrob a inulín. Proteoglykánov je cukor ktorý je naviazaný na bielkovinu. U kustovnice tvorí sacharidová časť LP 90 - 95% hmotnosti celej makromolekuly, zvyšok je bielkovina ( Potterat2010glb ).

Sušené plody kustovnice obsahujú viac ako 20% LP ( Yin2008oet ), podľa niektorých štúdií dokonca až 40% ( Chang2008uah ). Celkový obsah sacharidov v sušenej kustovnicu je 68%, takže zhruba polovica cukrov kustovnice je viazaná v tejto pomaly sa uvoľňujúce forme.

Ospravedlňujeme sa, ale tento článok nie je zatiaľ dokončený. Súčasná, rozpracovaná verzia nevyjadruje jeho konečnú podobu.