Vážený návštevník, toto je strojovo preložený článok. Vo svojom pôvodnom znení (česky) je plne zrozumiteľný a je podložený nezávislou vedeckou literatúrou. Strojový preklad však má ďaleko k dokonalosti a jeho čítanie vyžaduje veľkú dávku trpezlivosti a fantázie.

Drobečková navigace

Liečebné a preventívne dávkovanie LESKLOKORKA

Dobrý deň,

prosím o Váš názor, ako dlho by malo trvať preventívne užívanie LESKLOKORKA lesklé v roku? Ako je tomu u užívanie napr. Rozomleté plodnice LESKLOKORKA TaiwanTCM a ako u práškového koncentrátu LESKLOKORKA TaiwanTCM FORTE ?

Vopred ďakujem za Vašu odpoveď. Jan

Dobrý deň,

Protirakovinové účinky LESKLOKORKA lesklé sa dostavujú aj v relatívne nízkych dávkach. U LESKLOKORKA však nejde len o ne, pretože leskokôrka má vďaka svojim špecifickým triterpenoidom obmedzujúci vplyv aj na ďalšie civilizačné choroby.

liečebné dávkovanie

Práškový koncentrát FORTE, na ktorý sa pýtate, je určený predovšetkým pre pacientov a rekonvalescentov s nádorovými ochoreniami a rizikové prípady (znečistenie prostredia, výskyt rakoviny v blízkej rodine). U týchto osôb výrobca doporučuje dávkovanie 1,5g (3 kapsuly) LESKLOKORKA lesklé FORTE 3krát denne. V tejto dávke je leskokôrka vysoko účinná a ďalšie zvyšovanie tejto dávky by už neprinášalo úmerný prospech. U onkologických pacientov a rekonvalescentov by malo dávkovanie pokračovať bez prestávky ik prevencii recidívy, dávku ale možno postupne znižovať.

preventívne dávkovanie

Liečebné dávkovanie LESKLOKORKA lesklé FORTE 1,5g 3krát denne by bolo samozrejme vhodné aj k prevencii - leskokôrka ako adaptogén nemá nežiaduce účinky. K dlhodobému preventívnemu užívaní je ale vhodná aj obyčajná prášková plodnice LESKLOKORKA, ktorá ponúka účinnú prevenciu za relatívne nízku cenu.

Preventívne užívanie LESKLOKORKA lesklé (či už koncentrátu alebo obyčajné sušené plodnice) by malo byť predovšetkým istým spôsobom pravidelné. Nemusí byť každodenné, ale ak sa rozhodneme ju preventívne užívať, potom by sme ju hlavne mali mať doma trvale k dispozícii. Nie je to teda otázka "ako dlho v roku", ako skôr na ňu nezabudnúť úplne. Aj malá dávka 0,5g (1 kapsula) denne prášok rozdrvené plodnice LESKLOKORKA má značný význam pre aktiváciu imunitného systému a prevencii vzniku rakoviny. Pri dávkovaní 1 kapsuly denne tak vystačí 2 balenia na rok.

Dávky trochu vyšší (až 1,5 g 3 krát denne) pozitívne ovplyvní aj ďalšie civilizačné choroby. K dlhodobému preventívnemu užívaniu by sme si tiež mali zvyknúť na chuť prírodného prášku LESKLOKORKA (normálne uzatvoreného v kapsulách). Jeho chuť je horká, asi ako u piva alebo kávy, zďaleka však nie nepríjemná. Možno ho piť rozpustený v pohári vlažnej vody alebo v nápojoch, lepšie sa tak vstrebe.

-boris-

| 30.1.2018