Vážený návštevník, toto je strojovo preložený článok. Vo svojom pôvodnom znení (česky) je plne zrozumiteľný a je podložený nezávislou vedeckou literatúrou. Strojový preklad však má ďaleko k dokonalosti a jeho čítanie vyžaduje veľkú dávku trpezlivosti a fantázie.

Drobečková navigace

Varixy pažeráka

Varixy pažeráka sú zvláštnym prípadom žilových varixov (spolu s kŕčovými žilami a hemoroidy ). U varixov pažeráka je situácia trochu iná než napríklad u hemoroidov , pretože pažerák patrí celkom nevhodne do vrátnicového obehu, tj použitá krv z neho sa ešte vedie na filtráciu do pečene. To má zmysel u iných častí tráviacej sústavy, pretože vstrebané živiny z potravy sa hneď vychytať v pečeni a nevláčí sa zbytočne po celom krvnom obehu. U pažeráka to však vedie len k tomu, že ak sa pečeňové kapiláry čiastočne upchajú (väčšinou kvôli cirhóze ), v pažerákových žilách stúpne tlak. Ten vedie k varixům rovnakým spôsobom ako v ktorejkoľvek inej časti tela.

Účinky ženšenu súvisiace s varixy pažeráka:

Ospravedlňujeme sa, ale tento článok nie je zatiaľ dokončený. Súčasná, rozpracovaná verzia nevyjadruje jeho konečnú podobu.