Vážený návštevník, toto je strojovo preložený článok. Vo svojom pôvodnom znení (česky) je plne zrozumiteľný a je podložený nezávislou vedeckou literatúrou. Strojový preklad však má ďaleko k dokonalosti a jeho čítanie vyžaduje veľkú dávku trpezlivosti a fantázie.

Drobečková navigace

HER2 + rakovina prsníka 2: Ďalšie účinné rastliny a huby

Ešte raz prajem pekný deň a ďakujem (eme).

Medzitým som o problematike alternatívnej rakovinovej liečby dosť čítal a priaznivý efekt liečby výťažkami oboch zmienených húb som vskutku dosť uveril. O to viac, že ​​až dnes som sa dozvedel dodatočne zistené histolologické spresnenie typu nádoru mojej manželky = HER 2 Požitie !. Tento typ je vraj agresívnejší, so staršou tvorbou vzdialených MTS. Jej doterajší klasická onkologická liečba ďalším typom chemoterapie (taxány - generikum) sa nateraz ukazuje byť účinnou, príslušné hodnoty predtým výrazne zvýšených hodnôt onko-markerov sa normalizovali, dokonca poslednými odbermi bolo zaznamenané ich ďalšie znižovanie. Nastala aj veľkostná redukcia viacpočetných MTS-nálezov v jej pečeni / mnohých lýmf. uzlinách. Z jej stravovanie bol vylúčený akýkoľvek cukor (aj keď sa občas nevyhne zemiakom / ryži), každý deň konzumuje CHLORELLA, sušené jačmenné klíčky, ALOE VERA (zrejme vďaka ním sa jej prakticky normalizovali hematologické a aj iné lab. Parametre), javorový sirup SE SÓDOU bikarbonát (hoci som už o účinnosti tohto prípravku čítal rozporuplné závery), doteraz užívala tiež BIOBRAN (v ňom sú obsiahnuté výťažky z niektorých húb, napr .. shitake). Vzhľadom k nálezu HER2 pozitívnej jej bude zrejme navrhnutá aj liečby Herceptinom (trastuzumab), čo ale bude vyžadovať jeho infúzne podávanie á 3 týždne až do zistenia progresie = teda zrejme doživotne! Manželka sa tomu určite bude brániť, pretože jej žily už po predchádzajúcej chemoterapii dosť utrpeli a aj preto pri opakovaní chemoterapie bol zvolený prístup kaválním katétrom. Ten mala implantovaný od decembra a chemoterapiu absolvovala každé 3 týždne, celkovo 6x.

Teraz sa manželka konečne začína cítiť lepšie, začínajú jej opäť rásť vlasy, pozitívne zmeny jej správania / nálady zaznamenali aj jej kolégií v pedagóg. zamestnania (ak pominiem prejavy neuropatie na končatinách), začínajú ju opäť zaujímať o veci, ktoré ju ešte nedáva vôbec neinteresovali (móda, tenis, ...).

Poctivo dohliadame na to, aby výťažky z oboch húb užívala 5x denne nasypané v pohári teplej vody a snažím sa do nej dostať aj extrakt ženšenu (pri tom množstve výživových doplnkov však nie vždy s úspechom). Ak by sa za uvedených okolností užívanie Trametes / LESKLOKORKA ukázalo byť tak efektívne, ako u oboch Vami avizovaných "lekárskych zázrakov" z oblasti Moravy, bola by to naozaj "BOMBA".

Snáď toľko pre Vašu lepšiu informáciu, na hubové výťažky naozaj netrpezlivo čakáme a prosím, "držte nám palce".

S úctivým pozdravom. MUDr. Martin M.

Dobrý deň. HER2 + rakovina prsníka 2. Poďme na to odzadu.

Prestávka v užívaní

Žiadna. Ak stačí zásoby, tak nech to užíva nepretržite.

ad zázraky

Zaťukejte si na drevo. O prípadoch, ktoré poznám ja, Vám budem rozprávať až vtedy, ak Vaše pacientka skončí lepšie, než by predpovedala štatistika. Na nádorové bunky pôsobí sila evolúcie a ony sa neustále lepšie a lepšie učia unikať imunitnému systému i všetkým medikamentom, ktorými sa jeje snažíme držať v šachu. To je ten dôvod, prečo nie je možné vynájsť univerzálny " liek na rakovinu ". Ale to Vám vykladám v odbore, v ktorom ste profesionálom o ktorom viete oveľa viac ako ja ...

ad ženšen

O jeho postavenie v rehabilitácii radiačných a cytotoxických poškodenie som už písal minule . To je informácia, ktorú by všetci špecialisti na radiačnú medicínu mali poznať. Témy cytoprotektívnych účinku ženšenu sa dotýkam i na iných miestach tohto webu: radiačnú záťaž , chemická záťaž , imunita , ...

Ad technické detaily terapie

Des a hrôza.

Ad lieky, doplnky

  • Trastuzumab: Asi jasná voľba, keď majú tie potvory na povrchu ten HER2 receptor. Ale nechápem, ako na to niekto môže mať patent, keď to je protilátka. Veď to nie je nič nové pod slnkom. Všetku prácu, všetok know-how odvádza Superinteligentný nanosystém, ktorým imunitný systém cicavcov je, a Genentech potom len zhrabne peniaze. Som už pomaly ako ten Virapen, obávam sa, že sa prednostne vyvíjajú tie liečebné postupy, ktoré v priebehu choroby viac vynesú, nie tie, ktoré sú najúčinnejšie. Dúfam, že Vám ten trastuzumab hradí poisťovňa. Samozrejme v priebehu pár desiatok generácií tej protilátke tie rakovinové bunky zákonite musí prispôsobiť, čo sa stane za obdobie zhruba 1 až n rokov, takže až jej to prestane zaberať, tak ju tým už prestaňte trápiť. A inak, to je ďalší dôvod užívať ženšen na ochranu srdca a všetkých ostatných nevinných buniek, ktoré na sebe ten HER2 receptor majú. A možno aj ďalšie (lacné) byliny, mám niektoré tipy, ale nebudem ich zmieňovať, pretože ich nemám naštudované.
  • Biobran: Áno. Neobsahuje huby v množnom čísle, ale iba jednu hubu: šiitake, čiže húževnatec jedlý.
  • Javorový sirup: Od sladkého čučoriedky , od stromov skôr kyselinu betulínovú, brezovú vodu (na pitie, nie tú na vlasy), ešte lepšie brezovú kôru ( k zakúpeniu napríklad tu ), najlepšie hlavne čagu (Inonotus obliquus) , tá tú betulínovou kyselinu z briez tiež extrahuje. Zase refrén - nemám to naštudované a za odporúčania neručím.
  • Chlorela: Tá sa v hurá časoch pestovala ako potravinový zdroj budúcnosti. Ja ju toleruje a nekritizujem preto, že jej využitie ako potravinového doplnku nám túto pre trvalo udržateľný rozvoj a kozmické poľnohospodárstvo nenahraditeľnú plodinu udržiava v priemyselnom povedomie, ale medzi nami, ak by tých kapslí bolo na Vašu pacientku príliš, chlorelu môžete vypustiť medzi prvými.
  • Aloe vera: Nemám naštudované, ale predbežne áno. Reklama na Aloe vera je veľká, ale tá rastlina je naozaj dobrá. Rovnako dobre by sa dala odporučiť Momordica charantia . Ja som sa tie publikácie o protirakovinovými účinkami tejto rastliny, ktorá v trópoch rastie kade tade po plotoch ako burina, už až hanbil zmieňovať. Konkrétne účinkom listov, plodov a hlavne semien M. charantia na rakovinu prsníka sa zaoberajú publikácia ray2010bmm , grossmann2009eai (semená), rybak1994iap (zmieňuje momordika spolu s gelonínom, rastlinným cytostatikami z himalájskeho mliečniky Gelonium multiflorum A. Juss. (V tej čeľade Euphorbiaceae by sa ešte tých cytostatík zopár našlo)). Takže tá momordika by sa jedla aj s rozhryznutím semienok, sú dosť nechutné. Čerstvý zázvor som spomínal? Náhodný prehľad za všetky: shukla2007cpp . A samozrejme cesnak.
  • Taxány: zdržal sa komentára, pretože o nich a ďalších cytostatiká Vy a Vaši kolegovia viete viac, než ja.

Ad liečivé huby ako seriózne lieky na rakovinu

Tu to nie je otázka viery V boji s rakovinou sú to ťažké váhy, to je dokázané, a v porovnaní s inými liekmi nie sú drahé. Problém je v tom, že s nimi naše medicína nemá dosť praktických skúseností. Nevieme presne, kedy zaberú a ako. To by chcelo obrovské klinické štúdie, aby sa to ich použitia presne optimalizovalo, a ktože to bude platiť, keď tie huby rastú zadarmo na pňoch a nedajú sa monopolizovať. To máme za to, že sme si nechali zdravotníctva privatizovať do súkromných impérií, kde nefungujú trhové mechanizmy. V tisícročného vývoja TČM hral naproti tomu trhový mechanizmus kľúčovú úlohu, preto sú prostriedky TČM jednoduché, lacné a účinné. Kombinácia Ganoderma lucidum a Coriolus / Trametes versicolor je veľmi silná. Odporúčal by som k nej zaradiť ešte tú čagu, ako som už spomínal (Inonotus obliquus). Inak tých sľubných húb, ktoré onkológovia nevedia riadne používať, je viac, hlavne z radu trúdnikotvarých (Polyporales). Tu by som si dovolil ešte raz odkázať na výbornú, čerstvo vyšlú knihu pána profesora Valíčka: Liečivé huby a ich účinky . Na myseľ mi ide aj kvasený (Cordyceps spp), prípadne špecificky húsenica čínska, Cordyceps sinensis) , choroš klobúčkatý alias baraní hlava (Polyporus umbellatus), ohňovec brázdiť (Phellinus linteus) , ale ja v zásade ani neviem, ktorý ako pôsobí, aké majú vzájomnej interakcie a či má význam sa snažiť ich kombinovať, alebo naháňať čo najväčšie počty rôznych druhov požívaných húb. Ľudské znalosti sú obmedzené a ja z nich poznám len malý zlomok.

-Boris-

| 1.11.2018