Vážený návštevník, toto je strojovo preložený článok. Vo svojom pôvodnom znení (česky) je plne zrozumiteľný a je podložený nezávislou vedeckou literatúrou. Strojový preklad však má ďaleko k dokonalosti a jeho čítanie vyžaduje veľkú dávku trpezlivosti a fantázie.

Drobečková navigace

Prírodné lieky na hypertenziu.

Dobrý deň pán Borisovi, Váš kontakt a články som našla náhodne, keď som si do vyhľadávača zadala: prírodné lieky na hypertenziu, môj Dr mi predpísal na tlak 143/100 Valsacor, po prečítaní vedľajších účinkov nemám k nemu dôveru a preto hľadám iný liek, ktorý by ma pomohol a neuškodil. Som žena 40 rokov, nefajčiarka, abstinentka, nepijem kávu, 164 cm, 88 kg, som 4 mesiace po operácii varixov na ľavej nohe, beriem Dobicu, po operácii trombóza a liek Xarelto 3 mesiace, nohu som mala pred operáciou dosť opuchnutú a stále mám a veľa bolí, chcela som vás poprosiť, či - ak by ste mi poradil liek na môj tlak a nohu? Moc ďakujem za vašu odpoveď, s pozdravom p. Martina.

Dobrý deň,

ženšen rozhodne skúste, ľahko sa môže stať, že Vám zaberie. Boli by to skôr nízke dávky (2-3g denne) dlhodobejšie.

Inak tých rastlín s potenciálne prospešnými účinkami na hypertenziu môže byť viac, ale ja bohužiaľ môžem hovoriť iba o tých, ktorých účinky som studoval.Ženšen by som vo Vašom prípade kombinoval vo forme štandardného nálevu s kustovnice a cicimku datľovými (alebo sušenú slivkou). Pokiaľ chcete zájsť ďalej, možno skúsiť pridať do čajoviny navyše sedoulek japonský (Ophiopogon japonicus).

Isté pozitívne účinky na cievy boli zistené tiež u LESKLOKORKA lesklé . Avšak úplne úprimne, zatiaľ čo u ženšenu a sedoulku som pozitívnymi účinkami na cievy istý, u LESKLOKORKA je tá istota menšia - leskokôrka môže byť u hypertenzia účinná značne, alebo aj len celkom málo, naozaj neviem. Na jej kardiovaskulárne účinky existuje niekoľko publikácií, lenže tá huba je natoľko populárny, že by som s ňou v tejto indikácii potreboval ďalšie skúsenosti, ktoré nemám. Dovoľujem si ju spomenúť preto, že má výrazné pozitívne účinky v iných oblastiach. Dobrá leskokôrka je dosť drahá, ale tí, ktorí musia šetriť, ju v menej isté kvalite zoženú aj lacno, alebo si ju môžu vypestovať samostatne, či dokonca nájsť v lese. Vo Vašom prípade by som skúsil 100% rozomletý plodnice v malom dávkovaní 500-1500mg denne.

Inak Valsacor je valsartan, antagonista receptorov angiotenzínu v hladkých svaloch ciev (AT 1). Nie je a ani nemôže mi byť jasné, čo sa presne vo vnútri Vášho tela deje, ale ako hovorím, vyššie spomínané prírodniny majú všeobecne šancu. Varovanie: Nie som lekár, moje informácie sú len orientačné a nemožno ich použiť na liečbu konkrétnych prípadov. Každú zmenu v liečbe musíte konzultovať s lekárom.

S pozdravom,
-boris-

| 30.1.2018