Vážený návštevník, toto je strojovo preložený článok. Vo svojom pôvodnom znení (česky) je plne zrozumiteľný a je podložený nezávislou vedeckou literatúrou. Strojový preklad však má ďaleko k dokonalosti a jeho čítanie vyžaduje veľkú dávku trpezlivosti a fantázie.

Drobečková navigace

Súčasné užívanie ženšenu a LESKLOKORKA (rakovina)

Dobrý deň, mám otázku, či mi môžete odporučiť užívanie LESKLOKORKA lesklé i ženšenu pravého zároveň.Děkuji za odpoveď.

S pozdravom Jan V.

Vážený pane Jane!

Váš dotaz bol pre mňa samotného trochu náročný a na jeho zodpovedanie som sa musel opýtať príslušné autority vo výskume TČM . Potvrdil sa mi môj pôvodný názor, že z hľadiska bežnej (tj. Vedecké) farmakológie nie je vo vzájomnej kombinovateľnosti ženšenu a LESKLOKORKA prekážok.

Ženšen a LESKLOKORKA možno bez problémov kombinovať

Preparáty obsahujúce zmes ženšenu a LESKLOKORKA nemajú dobrú povesť. To ale vôbec neznamená, že by sa ženšen a leskokôrka lesklá nesmeli kombinovať - naopak, mnohokrát je ich súčasné užívanie veľmi žiaduce. Typicky je to treba u mnohých rôznych druhov rakovín , kedy sa leskokôrka odporúča k boju s nádorom samotným , zatiaľ čo ženšen pomáha regenerácii imunitného systému poškodeného chemoterapiou alebo rádioterapiou , ktoré lekári u väčšiny rakovín nasadí. V týchto prípadoch urobíte najlepšie, keď sa nebudete spoliehať na zmesné preparáty, ale zoženiete si zvlášť kvalitné ženšen a zvlášť lesklokôrovka (najlepšie plodnicový prášok, prípravky z výtrusov a mycélia sú menej účinné). Tie potom môžete brať zároveň.

Rešpektujte lekára MUDr. i lekára TČM

Záverom by som chcel poznamenať, že pri liečbe konkrétnych ochorení sa musíte vždy najskôr poradiť s MUDr. lekárom. Povedzte mu io svojom úmysle použiť liečbu rastlinami TČM . Hoci liečivé rastliny TČM nie sú u nás súčasťou bežných osnov, tí osvícenější z lekárov sú ochotní si svoje odborné vedomosti doplniť. Pokiaľ ide o lekára TČM, tak tí sa obtiažnosťou svojho štúdia vyrovnajú lekárom MUDr., Taxonomicky sa ale radí medzi čarodejníkmi - ak nájdete naozajstného lekára TČM a zveríte sa do jeho starostlivosti, musíte počúvať jeho pokyny bez ohľadu na to čo hovorím ja a veda všeobecne .

-boris-

Ďakujem Vám za reakciu. Už som to 2 x skúšal a problémy mi to nerobí. Osobne by ma zaujímali nejaké skúsenosti ľudí s leskokôrka. Tiež by som uvítal nejaký tip na odborníka TČM u nás, s ktorým by som mohol vec konzultovať. S pozdravom JV

Dobrý deň ešte raz. Leskokôrka je zvláštny v tom, že jej účinok subjektívne nepocítite. Skúsenosti s ňou majú predovšetkým pacienti, ktorí vďaka lesklokorce prekonali zhubné nádorové ochorenie. Takýchto prípadov poznáme viacero, napríklad tento: HER2 + rakovina prsníka: Liečivé huby a ženšen , pokračovanie: HER2 + rakovina prsníka 2: Ďalšie účinné rastliny a huby , HER2 + rakovina prsníka 3 . Táto pacientka prekonala najhoršiu štádium HER2 pozitívne rakovinu prsníka a stále sa jej darí dobre (ťuk ťuk ťuk)

Pokiaľ ide o TČM centra, skúsim niečo zistiť ...

S pozdravom,
-boris-

Dobrý deň. Len ku skúsenosti s onkológmi je taká: "Jedzte si čo chcete, keď si myslíte, že vám to pomôže. Ale štúdie nič také nepreukázali. Je pravda, že niektorými liekmi si človek môže zdravie skôr poškodiť, keď má smolu ...". Ale keď sa spýta človek doktora, čo by mu pomohlo ... stretne sa s úplným skepticizmom, ktorý človeka k lepšej nálade rozhodne nepodnítí. S pozdravom Jan V.

Ako píše úžasný John Virapen , 80% výskumníkov v biomedicíne je platených farmaceutickými korporáciami. Tí samozrejme vo svojich štúdiách nebudú preukazovať účinnosť niečoho, čo ich chlebodarcovi nevlastní. Títo biomedicínští sofisti prírodné liečivá a priori úplne ignorujú. Ak sa objavia štúdie pochádzajúce od tých 20% nezávislých vedcov, sú ignorované alebo spochybňované. Iba tradičné prostriedky sa v takomto prostredí majú šancu vedecky obhájiť. Onkológovia sú tiež len ľudia a stojí tu ako jednotlivci proti organizovanému falšovanie vedeckých informácií.

Keby sa dnešná veda prírodným liekom venovala, mali by sme možno stovky účinných novoobjavených lacných liekov proti rakovine. Tak tomu ale nie je. To najúčinnejšie, čo zatiaľ v prírode proti rakovine poznáme, je to, čo už poznali naši predkovia - leskokôrka lesklá a iné protirakovinové huby . Leskokôrka lesklá rozhodne patrí medzi liečivá, o ktorých potenciáli proti rakovine nemôže byť pochýb. Na rozdiel od cytostatík je neškodná a vo väčšine prípadov vyhliadky chorého signifikantne zlepší.

Musím povedať, že skepticizmus onkológov do istej miery chápem. Vo svojej praxi sa onkológovia nezriedka stretávajú s pacientmi, ktorí sa pokúšajú ich odbor bleskovo naštudovať a potom je frustrujú svojou snahou zasahovať do terapie, bez toho, aby mali čo i len zlomok vedomostí a skúseností profesionálneho onkológa. Zúfalstvo, ktorému časť rakovinářů prepadá, je zneužívané aj radom podvodníkov - za všetky uveďme napríklad prípad amygdalin / laetril / vitamín-B17 , o ktorom Vám ako fyziológ garantujem, že nefunguje a fungovať nemôže (okrem ako placebo vierou pacienta). Metabolické argumenty o údajnej účinnosti amygdalínu sú úplne scestné.

Na záver by som len chcel len zdôrazniť, že hoci samotná Tradičná čínska medicína je disciplína paravědecká, a teda z nášho pohľadu "alternatívne", protirakovinové huby sú už relatívne dobre preskúmanú az pohľadu našej medicíny sú to lege artis prostriedky na liečbu rakoviny paralelne s chemoterapiou a rádioterapiou.

Podobný otázka: Súčasné užívanie ženšenu a LESKLOKORKA (imunita)

-boris-

| 30.1.2018