Vážený návštevník, toto je strojovo preložený článok. Vo svojom pôvodnom znení (česky) je plne zrozumiteľný a je podložený nezávislou vedeckou literatúrou. Strojový preklad však má ďaleko k dokonalosti a jeho čítanie vyžaduje veľkú dávku trpezlivosti a fantázie.

Drobečková navigace

Štandardizované bylinné prípravky

Pri dôležitých adaptogénov, zázračných bylín a ich kombinácií sa okrem tradičných zmesou objavili novodobej prípravky spĺňajúce požiadavky vedeckej farmácie. Bývajú štandardizované, tj. Je v nich zaručený obsah účinných látok v rámci prípustnej tolerancie. Či už ide o polotovary, alebo výrobky vo finálnej liekovej forme, mávajú vedecky dokumentované hlavné indikácie a ďalšie dôležité parametre (napríklad bezpečnosť pri užívaní). Sú to napospol výrobky na vyššej profesionálnej úrovni ako bežné tinktúry a bylinné prášky, ktorými je zahltený trh, takže im dajte prednosť, ak si ich môžete dovoliť. Často ide o skupiny s významnými vedeckými zásluhami. Napríklad talianski výskumníci v skupine okolo štandardizovaného ženšenového extraktu G118 boli prví, ktorí klinicky potvrdili nootropické vlastnosti tohto adaptogénu.

Dá sa povedať, že prírodným surovinám štandardizácia a farmaceutické spracovanie všeobecne prospieva (činí je účinnejšími). Ale problémom je, keď sa stať prehnane angažuje a diriguje v problémoch, ktoré si ľudia vedia a majú riešiť sami podľa pravidiel kapitalizmu (bylinky, medicína, liečiteľstvo ...), zatiaľ čo sa prefíkane vyhýba a vlastne ani nemá schopnosti a možnosti riešiť tabuizovanej problémy , na ktoré sú zuby trhovej ekonomiky príliš slabé (napríklad ľudská evolúcia a iné eschatológia).