Vážený návštevník, toto je strojovo preložený článok. Vo svojom pôvodnom znení (česky) je plne zrozumiteľný a je podložený nezávislou vedeckou literatúrou. Strojový preklad však má ďaleko k dokonalosti a jeho čítanie vyžaduje veľkú dávku trpezlivosti a fantázie.

Drobečková navigace

Užívanie LESKLOKORKA lesklé

Vlastnosti LESKLOKORKA lesklé boli prvýkrát objavené Tradičné čínskou medicínou (TČM). Tá jej hovorí "ling-či", teda "huba nesmrteľných" (japonský názov je reiši). Ak nám lesklokôrovka predpíše praktík TČM, predpíše tiež jej dávkovanie. Leskokôrka lesklá sa ale užíva aj ako súčasť liečby nádorových ochorení a tiež ako doplnok stravy na prevenciu civilizačných ochorení.

(A) Užívanie lesklokôrovky na liečbu nádorových ochorení

Leskokôrka lesklá je jedným z najúčinnejších prírodných protirakovinových prostriedkov . Možno ju kombinovať s chemoterapiou, rádioterapiou, imunoterapiou aj chirurgickou liečbou nádorov. (V súvislosti s chemoterapiou a rádioterapiou pripomeňme, že vôbec najsilnejším lekárskym prostriedkom k regenerácii imunitného systému po ožiarení či chemoterapii je ženšen pravý.) Liečba rakoviny je kritickou aplikáciou LESKLOKORKA lesklé. Je pritom dôležité si uvedomiť, že leskokôrka a ďalšie protirakovinové huby iba zlepšujú šance. Malý lekársky zázrak sa u LESKLOKORKA občas vyskytne, čínsky názov "huba nesmrteľných" ale v žiadnom prípade nemožno brať doslovne.

Z týchto dôvodov sa aj u onkologických pacientov maximalizujú dávky LESKLOKORKA na úroveň, ktorá sa u zdravých užívateľov už považuje za relatívne zbytočnú. Cieľom je v počiatočnej fáze liečby leskokôrka čo najviac uplatniť jej protirakovinový v čase, kedy je nádor na nový typ liečby stále ešte citlivý :

odporúčania dávkovanie

Pre počiatočnej fáze liečby je odporúčaná denná dávka 3 - 5 × denne užívať až 5 - 15 gramov kvalitné sušené plodnice LESKLOKORKA lesklé.

Je to dávka vysoká. Leskokôrka je adaptogén, takže sa nemusíme obávať nežiaducich účinkov, problémom ale môže to byť záťaž pre tráviacu sústavu (zvlášť u zoslabnutých pacientov podstupujúcich chemoterapiu), najmä ak by sa tejto dávky malo docieľovať prehĺtaním veľkého množstva napr. Kapsúl prášok rozdrvené plodnice LESKLOKORKA. Pri takomto vysokom dávkovaní je vhodnejšie používať buďto plodnicový prášok voľný (tj. Bez kapsúl), ktorý sa konzumuje rozmiešaný v pohári čistej vlažnej vody, alebo ešte lepšie užívať plodnicový koncentrát, ktorý v oveľa menšom množstve prášku obsahuje účinné látky podstatne väčšieho množstva plodnice (koľkokrát je koncentrát silnejší, toľkokrát menej gramov v dávke). Dávka by sa mala užívať medzi jedlami, aby sa zabránilo prípadnému znižovaniu účinku.

Takto vysoké dávkovanie sa udržuje v priebehu prvého roka liečby. Tým sa maximalizuje akýkoľvek potenciálny pozitívny účinok u daného pacienta. Či už to bude len predĺženie prežívania, alebo úplná remisia. Ak počas liečby dôjde k výraznému zlepšeniu stavu pacienta, v užívaní vysokých dávok sa pokračuje až do úplnej remisie, po ktorej možno dávky lesklokôrovky postupne znížiť až na úroveň bežného dávkovanie LESKLOKORKA ako adaptogénu. V týchto nízkych dávkach lesklokôrovky by mal pacient pokračovať do konca života.

Môže sa ale tiež stať, že k zlepšeniu nedôjde, alebo dôjde len k zlepšeniu dočasnému. V tom prípade je 1 rok zhruba obdobím, za ktoré sa nádorové bunky prispôsobí novému typu liečby a vysokým dávkovaním v priebehu tohto obdobia zaručíme, že sa maximum účinku LESKLOKORKA uplatnia v období, keď sú nádorové bunky voči nej ešte ako-tak citlivé, a že sa teda maximalizuje doba prežívania pacienta. Po tejto dobe, ak sa stav nezlepšuje, môžeme dávky znížiť alebo lesklokôrovka úplne vysadiť.

výber LESKLOKORKA

Nemusím iste zdôrazňovať, že u tak závažné indikácie ako nádorové ochorenie je nutné použiť kvalitný liečivo. Skôr by som zdôraznil, že aj u kvalitných výrobkov je v prípade liečby rakoviny nutné naozaj dohliadnuť na to, aby u pacienta došlo k prehltnutia patričného množstvo prášku alebo práškového koncentrátu. Povedal by som, že nestačí robiť napr. Čaj z plátkov lesklokôrovky (napríklad aj kvalitné), je naozaj nutné prášok / koncentrát prehltnúť alebo kvantitatívne vypiť rozmiešaný vo vode.

(B) Leskokôrka lesklá používaná ako adaptogén

Leskokôrka lesklá sa zvlášť v čínskej tradícii považuje za veľmi silný adaptogén, teda prostriedok ktorý možno užívať všeobecne k zlepšeniu odolnosti a adaptability organizmu.

S Leskokôrka sa ale nedá zoznámiť (nie je cítiť účinok). Ten možno posúdiť najskôr po niekoľkých dňoch až týždňoch užívania, to už ale zase nie je jasné, či má prípadné pociťovanej zdravotné zmeny na svedomí leskokôrka, alebo iný faktor životosprávy. Užívanie LESKLOKORKA ako adaptogénu je preto aj v dnešnej dobe založené len na viere v poznatky a tradíciu TČM.

Kým v liečbe onkologických pacientov v priamom ohrození života ide o to, maximalizovať účinok huby, pri užívaní lesklokôrovky v úlohe adaptogénu má užívateľ väčšiu slobodu vo voľbe dávkovanie a je tiež menšia chybou použiť preparáty menej koncentrované. Konkrétny príklad dávkovanie by bol:

  • 1-3 × denne užívať 300-1500mg prášok rozdrvené plodnice LESKLOKORKA lesklé

Možno teda brať od dávok najnižších (1 × 300mg denne, tj. Zhruba 1 kapsula) až do dávok porovnateľných s dávkovaním pri liečbe rakoviny (3 × 1500mg denne). Nie je tiež nutné užívať koncentrát, stačí bežná prášková plodnice. Tráviaca sústava ostatne s extrakciou účinných látok lesklokôrovky nemá problém - onkologickým pacientom sa koncentrát podáva hlavne preto, aby sa ich tráviaca sústava nezaťažovala množstvom kapsúl a hubové vlákniny. Len málokto z neprofesionálov si vie predstaviť, akú záťažou je pre pacienta podstupovať chemoterapiu a koľko ďalších liekov sa pritom berie.

Ak užívať lesklokôrovka v úlohe adaptogénu, môžete tiež experimentovať: Skúšať výrobky lacnejšie, výrobky z výtrusov, z mycélia, lesklokôrovka nájdenú v lese či vypestovanú doma v kôlni ... Pri liečbe nádorových ochorení je naopak vhodné zvoliť spoľahlivý plodnicový koncentrát.

Ďalšie potenciálne protirakovinové huby

Zároveň je možné užívať ďalšie potenciálne protirakovinové huby. Sú menej preskúmané než leskokôrka, ale veľakrát veľmi sľubné. Užívajú sa zároveň s leskokôrka a to v takom dávkovaní, jeko keby lesklokôrovky vôbec nebolo.

Ospravedlňujeme sa, ale tento článok nie je zatiaľ dokončený. Súčasná, rozpracovaná verzia nevyjadruje jeho konečnú podobu.