Vážený návštevník, toto je strojovo preložený článok. Vo svojom pôvodnom znení (česky) je plne zrozumiteľný a je podložený nezávislou vedeckou literatúrou. Strojový preklad však má ďaleko k dokonalosti a jeho čítanie vyžaduje veľkú dávku trpezlivosti a fantázie.

Drobečková navigace

Zlatý stafylokok

Dobrý deň, prosím o radu pre svojho syna, ktorý má 17 rokov, ktorý po operácii menisku 28.7.2013 dostal zápal do kolena , zlatého stafylokoka, ktorý bol liečený 10 dnu v nemocnici, najprv výplach kolena, 10 dnu antibiotiká do žily, a teraz pokračuje liečba antibiotikami Amoksiklav (amoxiclav) po dobu štyroch týždňov. Prosím môžete nám poradiť ako účinne liečiť prírodnou liečbou túto baktériu. Syn berie wobenzym, plus mu každý deň robíme čerstvé ovocné a zeleninové šťavy v odšťavovači. Súčasne prebieha rehabilitácia operovaného kolena.

Vopred ďakujem za odpoveď. Markéta V.

Dobrý deň.

Som rád, že mi píšete, aj keď moja odpoveď asi nesplní Vaše očakávania. Z prirodzených evolučných dôvodov sú antibakteriálne účinky slabou stránkou byliniek. Dobrá antibiotiká , majúce schopnosť účinne ničiť baktérie, nie len mierne brzdiť ich rast, sú vzácne látky a zmierujeme sa u nich často aj s jedovatosťou. Preto medzi antibiotikami nenájdeme mnoho adaptogénov. Bakteriálna infekcia je zákerná v tom, že sa liekom veľmi rýchlo prispôsobuje. U liečivých byliniek našich prababičiek mali baktérie na získanie odolnosti milióny generácií, takže pri infekciách antibakteriálny byliny všeobecne pomáhajú len trošku a vyžadujú plne funkčný imunitný systém. Nemajú schopnosť penicilínu a iných bežných komerčných antibiotík vytiahnuť za pätu z hrobu pacienta so slabou alebo úplne nefunkčné imunitou.

Nehovorím, že dobré antibakteriálne rastliny a huby neexistujú - veď aj penicilín je hubovým produktom. Malú rešerš antibakteriálnych rastlín a húb rovnako ako pojednanie o infekciu všeobecne som už na tomto webe vykonal. Hovoril som len to, že (opakujem) silno účinné antibiotiká sú ojedinelé a vyžadujú presné dávkovanie nielen preto, že bývajú často dosť jedovatá, ale aj preto, aby sa predišlo okamžitému vytvoreniu rezistencie u liečenej infekcie. Preto je u antibiotík zvlášť výhodné farmaceutické spracovanie do presne štandardizovaných liekových foriem. Byliny typu šalvia, šišiak bajkalský, dráč, voduľka kanadská a ďalšie mierne antibakteriálne byliny sa uplatní len ako podpora hlavný antibiotickej terapie predpísané lekárom.

-boris-

| 2013 - 30.1.2018