Vážený návštevník, toto je strojovo preložený článok. Vo svojom pôvodnom znení (česky) je plne zrozumiteľný a je podložený nezávislou vedeckou literatúrou. Strojový preklad však má ďaleko k dokonalosti a jeho čítanie vyžaduje veľkú dávku trpezlivosti a fantázie.

Drobečková navigace

Problém s erekciou kvôli užívaniu drog?

Dobrý deň, je mi 26 a mám dosť veľké problémy s erekciou , vďaka svojmu životnému štýlu v mladosti (problémy s alkoholom, občas ľahšie drogy), 5 rokov abstinujú, ale môj súkromný život trpí mojou neschopnosťou uspokojiť partnerku, vďaka veľmi slabé, alebo žiadne erekciu. Skúšal som už rôzne voľnopredajné potravinové doplnky ako Clavin, Maca, atď., Ale bez úspechu, podľa toho čo som hľadal na webových stránkach by my mal pomôcť práve koreň ženšenu. Mal by som na Vás prosbu, mohol by ste mi poradiť v akých dávkach, ako upravovaný ženšen by som mal užívať a aký typ ženšenu by som si mal zakúpiť? Ak budete mať čas a náladu mi odpovedať a poradiť, budem Vám vďačný. S pozdravom Láďa.

Dobrý deň, lado,

u ženšenu bol zistený pozitívny účinok na erekciu, intenzitu pohlavného vzrušenia i plodnosť . Zlepšenie erekcie po ženšen nastupuje pomalšie, je ale dlhodobé a pociťuje ho väčšina mužov, ktorí ženšen v patričnej dávke skúsi. Na intímny styk pôsobí pozitívne i duševnej aktivácie , ktorú ženšen prináša. Napokon, ženšen má neuroprotektívne účinky a obmedzuje poškodenie mozgu spôsobené alkoholom a drogami.

Pokiaľ ide o Váš konkrétny prípad, ten je povedal by som zaujímavý až výnimočný. Čo to sú problémy s alkoholom viem, na pražských koľajniciach som mal kedysi možnosť vývoj niekoľkých prípadov sledovať zblízka. V momente, kedy ste nútený sám sebe priznať, že máte problém s alkoholom, tak ho naozaj máte. Študenti, ktoré som poznal, si to priznať dlho nechceli. Ak päť rokov naozaj abstinuje, tak Vám gratulujem. Ukazuje to na Vašu disciplínu a schopnosť i cez prekážky kráčať vpred. Prípady, ktoré som poznal, s alkoholom napriek svojej inteligencii v sledovanej dobe prestať schopní neboli.

Váš nízky vek a Vaše neúspešné skúšania prípravkov Clavin (= čínska bylina krpčiarka šípovitá, Epimedium ) a "Maca" (= žerucha peruánska, Lepidium meyenii ) mi hovoria, že u Vás možno ani tak nepôjde o problém s penisom samotným, ako tomu býva u starších mužov. Epimedium grandiflorumje známa a účinná bylina tradičnej čínskej medicíny, ktorú predajcovia Clavin-u zapierajú ako Petr Krista. Žeruchu peruánsku som zatiaľ nenastudoval, ale tipujem že tu bude problém aj v dávkovaní. Iná bude situácia u andského Indiána, ktorý na obed zje 250-gramovú hľuzu žeruchy peruánskej ako prílohu, iná u Vás, ktorý skúsite 250mg kapsulu "Maca" od Nature 'Bounty. U ženšenových prípravkov je táto situácia úplne rovnaká - 250 ani 500mg tablety neobsahujú dosť panaxosidů k vyvolaniu výrazných účinkov. Niekedy nechápem, čo výrobcovia predajom takýchto prípravkov sledujú .

Nepíšete, či ste bol s Vašimi problémami s erekciou u lekára. Nepíšete, či ste skúšal Viagru . Pokiaľ Vám bežné prípravky nezaberajú, príčina Vašich problémov s erekciou môže byť v intenzite pohlavného vzrušenia alebo v prevode vzrušenie miechovými dráhami do penisu. To môže byť spôsobené geneticky, alebo to môže súvisieť s užívaním "ľahších drog", pokiaľ tým myslíte okrem neškodného konope i amfetamíny (pervitín, extáza atp.). Tie vraj dokážu na roky zhoršiť funkciu predráždených monoamínový mozgových dráh, ktoré majú na starosti okrem iného aj pohlavné vzrušenie a erekciu. Amfetamíny oslabí mezolimbickou a mezokortikální dopamínergické dráhu, Ktorej aktivita je potrebná na potlačenie nudy. Mozog považuje za "nudnú" každú situáciu, pri ktorej je mezolimbická / mezokortikální dráha ticho. K tomu normálne dochádza vtedy, keď niečo už príliš dobre poznáme a signál z pamäťového centra (hipokampe) potlačí aktivitu ventrálnej tegmentální oblasti ( lisman2005hlc ), z ktorej mezokortikální a mezolimbická dráha vychádza. Ak si ale mezokortikální dráhu vypálite amfetamíny, potom Váš mozog zakúsi anhedonia - nudné Vám bude pripadať všetko, aj to čo nudné nie je, vrátane pekných sexuálnych partneriek. To je presný opak a daň za pocity spôsobené amfetamínom, kedy nám pripadá zaujímavé všetko, vrátane úplne obyčajných situácií.

Na rozdiel od mnohých iných prípravkov "na erekciu" ženšen nielen posilňuje kaskádu oxidu dusnatého v cievach penisu , ale zlepšuje aj pohlavné vzrušenie a psychickú kondíciu. Podľa mojich vedomostí mechanizmov pôsobenia by sa tiež účinok ženšenu mal sčítať s rastlinou Epimedium grandiflorum a samotnú Viagrou (účinok žeruchy peruánskej som zatiaľ nepreštudoval). Vo Vašom prípade by som odporučil užívať 6-ročný ženšenu v dávke približne 5g denne po dobu najmenej jedného týždňa ( viac o užívaní a dávkovaní ženšen tu). Erekcia by sa mala zlepšiť už v nasledujúci deň a plný účinok by sa mal dostaviť ku koncu skúšobného týždňa. Dávka 5g je dostatočne vysoká aby ste spoznal, či ženšen aj vo Vašom neobvyklom prípade zaberie a týždeň je dostatočne dlhá doba aby ste konkrétny účinok ženšenu na erekciu zhodnotil. Pokiaľ by Vám ani ženšen nezabral, nezúfajte. Podľa najnovších objavov je regeneračná schopnosť mozgu väčšie, než sa kedysi myslelo. Pri zdravej životospráve máte aj po ťažkom poškodení dobrú šancu na zotavenie.

-boris-

| 2010 - 1.11.2018