Vážený návštevník, toto je strojovo preložený článok. Vo svojom pôvodnom znení (česky) je plne zrozumiteľný a je podložený nezávislou vedeckou literatúrou. Strojový preklad však má ďaleko k dokonalosti a jeho čítanie vyžaduje veľkú dávku trpezlivosti a fantázie.

Drobečková navigace

Reaktívna artritída v dôsledku pľúcne chlamýdie

Dobrý deň, dostalo sa mi do rúk dosť Vašich článkov o prírodnej medicíne a rozhodol som sa, že vám napíšem a poprosím o radu. Boli mi zistené Chlamýdií a robia neplechu v kĺboch. Akým spôsobom im čeliť, keď ATB nepomáhajú? Viete poradiť?

S pozdravom, Petr

Dobrý deň. Som rád, že sa opäť dostávam k otázkam - vďaka nepredvídateľným okolnostiam som na väčšinu otázok v poslednej dobe nebol schopný odpovedať. Z toho Vášho dá vyrozumieť, že:

  1. Ste muž.
  2. Trápi Vás reaktívna artritída , ktoré príčinou je zrejme chlamydióza.

Nie ste prvý, kto sa pýta na chlamydióze. Chlamydióza je ťažko liečiteľná. Je ako ústna streptokok, vírus Eppstein-Barrovej, alebo pleseň v 3. a 4. meziprstním priestoru nôh - veľmi častá a zvyčajne málo virulentné. Pokiaľ ale chytíme zlý kmeň, alebo máme imunitný problém , máme problém. Chlamydióze tým nechcem bagatelizovať. Jej problém je v tom, že ako parazit má o čo bojovať. Jej prevalencia zďaleka nie je 100% a tak spôsobuje problémy častejšie ako papilomavírus alebo kožník tukový.

U Vás antibiotiká prvej línie nezabrala. Po otcovi prírode by sa teraz ideálne chcelo, aby sa vytasil s nejakým nevšedným antibakteriálnym prostriedkom. To bohužiaľ nepôjde. Nie že by neexistovali - len ich nepoznáme. Všetko, čo viem, som pre prípady ako je ten Váš spísal v samostatnom článku o chlamydióze a jej prírodné liečbe . Ešte raz, po kliknutí na odkaz v predošlej vete sa Vám zobrazí všetko, čo som schopný ohľadom prírodnej liečby chlamýdie povedať.

Parazit Chlamydia trachomatis, ako iste viete, prebýva vo vnútri buniek a preto je ťažko zničiteľné. Avšak, ak by sa predsa len podarilo ju odstrániť, mohli by sme sa sústrediť na reaktívne zápal kĺbov . K tomuto účelu existujú aj účinné adaptogény. Ale do doby, než sa nezbavíte infekcia , nemá veľký význam, aby ste si v rámci paliatívnej terapie boľavých kĺbov potláčal imunitu bežnými analgetikami, ako sú kortikoidy a inhibítory cykloxygenázy.

A na záver: Nehnevajte sa na lekára. Je v úplne rovnakej situácii - zlá chlamýdie je medicínsky problém. Zlý liečebný výsledok u chlamydiázy neznamená, že je zlý aj ošetrujúci lekár. Ak neexistujú k jeho zmene iné dôvody, tak bez bez ohľadu na liečebný výsledok by ste sa mal naďalej riadiť jeho pokynmi a konzultovať ho tiež pred akýmikoľvek pokusmi s prírodnou liečbou.

S pozdravom,
boris

Dobrý deň,
ďakujem Vám za Vašu odpoveď. V odpovedi, že mi našli Chlamýdií a potvorky ma hnevá na chodidlách ste opísali iný typ Chlamýdií. Mám pľúcne a nie pohlavné. Je v tom nejaký rozdiel? Možnosť prírodnej liečby?
Ďakujem Petr

Dobrý deň,
Rozdiel v tom je. Pľúcna chlamýdie je iný druh (Chlamydia pneumoniae). Je tam ale aj veľa podobností s infekciou Chlamydia trachomatis. U tej som priznal, že na chlamýdie žiaden zvlášť účinný prírodný bič nepoznám. Teraz Vám odpoviem opäť vo svetle toho, čo novo píšete, bez toho aby som sa snažil predvídať, či sa tieto informácie z Vašej strany budú ešte ďalej meniť a spresňovať. K presné odpovede musíte uviesť presné informácie. Práve preto vždy opakujem, že rada na diaľku je len informatívny a jedine lekár, ktorý Vás vidí pred sebou v ordinácii má právo rozhodovať o liečbe.

Krátke doplnenie k pľúcnej chlamýdie

Pľúcna chlamýdie je menej vedecky preskúmaná ako chlamýdie pohlavné. Navyše ja sa špecializujem na adaptogény a tie sa všeobecne nepoužívajú na liečbu zápalu pľúc a iných infekčných chorôb . Avšak som sa Vám už v predošlej odpovedi snažil v odbornej literatúre dohľadať byliny s možným antibiotickým účinkom u chlamýdie. To, čo som o už povedal v článku o chlamýdií pohlavných , platí sčasti aj pre chlamýdie pľúcnej, až na to, že budete ignorovať petržlen, pýr plazivý a ďalšie iba močopudné byliny, ktorých hlavným cieľom u pohlavný chlamýdie je prepláchnuť močový trakt. S Vašou novou informácií teda žiadna nová prírodné antibiotiká nepridávam. Pridám ale kombináciu koptisu čínskeho (Coptis chinensis) , šišiaka bajkalského (Scutellaria baicalensis), korkovník amurského (Phellodendron amurense) a gardénie jazmínovité (Gardenia jasminoides). Táto kombinácia TČM (tzv. Chuang-lien ťie-tu, ????, angl. Prepis Huang Lian Jie Du, kvantitatívne 9g coptidis rhizoma, 6g scutellariae radix, 6g phellodendri cortex, 6-12g gardeniae fructus, vložiť do 1l vody a pomaly variť do odparení asi 1/3 vody) má tradičné použitie u zápalu pľúc a dokonca aj u infekcií močových ciest. Liu2009ihj túto kombináciu uvádza ako potenciálne účinnú k potlačeniu vedľajších príznakov pľúcnej chlamýdie. Táto jediná štúdia by sama o sebe znamenala málo, keby sa však nezakladala na tradičnom terapeutickom odporúčanie TČM. Táto informácia, ktorú ako biológ poskytujem, však neurčuje presné dávkovanie a neslúži na liečebné účely. K liečbe chronických infekčných chorôb metódami TČM budete musieť navštíviť liečiteľa (najlepšie MUDr. Lekára) znalého TČM, ktorý Vám dá presný návod na užívanie s ohľadom na Váš individuálny zdravotný stav.

S pozdravom,

boris

| 30.1.2018