Vážený návštevník, toto je strojovo preložený článok. Vo svojom pôvodnom znení (česky) je plne zrozumiteľný a je podložený nezávislou vedeckou literatúrou. Strojový preklad však má ďaleko k dokonalosti a jeho čítanie vyžaduje veľkú dávku trpezlivosti a fantázie.

Drobečková navigace

Ženská sexuálna dysfunkcia (frigidita)

Ženská sexuálna dysfunkcia (frigidita)

Kým mužská sexuálna dysfunkcia (impotencia) je problémom, ktorý nemožno skryť, ženské problémy v tejto oblasti naopak skryté zostávajú, a to celkom aj z anatomických dôvodov. Ženská sexuálna dysfunkcia sa tak na verejnosti prejavuje hlavne ako frigidita - znížená schopnosť sexuálnych vzťahov. Je ťažké frigiditu odzlišit od nízkej pravdepodobnosti nájdenia "toho pravého". Ľudia a najmä ženy sú totiž veľmi zložité stroje a je rovnako nerozumné ako nebezpečné urážať je prílišným zjednodušením ich sexuálnych rozhodnutia. Práve preto je mýtická "liečba frigidity" problematická. Ženy často pôsobí frigidné až zlomyseľne na samčekov, ktoré v skutočnosti nechcú. Tí zase na oplátku hocikedy tajne sníva o magickom prostriedku, ako vytúženú partnerku získať - preto majú úspech podvodné ponuky "feromónových sprejov" ktorým "žiadna žena neodolá". Takže pre tých, ktorí by sa snažili ukuchtit bylinnú kombináciu, ktorú by svojej vyvolenej nenápadne pridali do pitia, dopredu hovorím: Žiadna kombinácia k prekonaniu zdanlivej frigidity partnerky ktorá vás odmieta neexistuje - a musím povedať že našťastie. Je viac než jasné, že niečo sa sexualitou pohlavia, ktoré o sexe dnes rozhoduje - tj. Žien - nie je v poriadku, keď máme index plodnosti v kultúrnych vrstvách populácie hlboko pod hranicou prirodzenej obnovy, ale nie je na mieste situáciu zjednodušovať ako obyčajnú "epidémiu frigidity "- to by sme len zakrývali sociologický problém magickým slovíčkom. O frigidite sa dá bezpečne hovoriť len u pacientok s nedostatkom estrogénu, najčastejšie žien po klimaktériu. Ospravedlňujem sa, že som možno schladil niečí nádeje, ale rád hovorím veci na rovinu. Nehovorím, že tradičné adaptogény k zlepšeniu potencie a plodnosti budú u mladých, zdravých žien k ničomu, ale nemožno ich použiť na zvrátenie ich partnerské voľby. O ženskej sexuálnej voľbe by sa dalo ďalej zaujímavo písať, ale pristúpme už radšej ku konkrétnym bylinám.

Prírodné liečivá na zlepšenie potencie a plodnosti u žien

K tradičným prostriedkom v tejto oblasti patrí krpčiarka šípovitá , kotvičník zemný ( Souza2016ett , Postigo2016aet ), děhel čínsky a ženšen . Ikarin a ďalšie flavonoidy zo krpčiarka a kotvičníku majú okrem pôsobenia na erekciu navyše estrogénové účinok dokázaný na zvieratách ( Kang2012eae ). Dr Duke k bylinám "proti frigidite" pridáva senovka grécka , zázvor pravý a pastalu rozprestretú . Prehľad Mazarocosta2010mpa na zoznam inkriminovaných tradičných bylín ďalej pripája chmeľ otáčavý (Humulus lupulus), ginko dvojlaločné , ločidlo (Ferula spp.), Ďatelina lúčna (Trifolium pratense), ploštičník větevnatý (Cimicifuga racemosa) a agnacast (Vitex agnus-castus).

| 1.11.2018